2 obrazy - Snopy a Řeka
2 obrazy - Snopy a Řeka
2 obrazy - Snopy a Řeka
2 obrazy - Snopy a Řeka
2 obrazy - Snopy a Řeka
2 obrazy - Snopy a Řeka
2 obrazy - Snopy a Řeka
2 obrazy - Snopy a Řeka
+ 3

2 obrazy - Snopy a Řeka Svoboda Jaro

POPIS: Olej na plátně, rozměry 44 x 74 cm a 46 x 67 cm, nesignováno
O AUTOROVI: Jaro (Jaroslav) Svoboda /1879‒ ?/ Narodil se v Rusku a prožil poměrně dobrodružný život. Vystudoval uměleckoprůmyslovou školu a Akademii v Praze. Věnoval se krajinomalbě.... zobrazit více >
O AUTOROVI: Jaro (Jaroslav) Svoboda /1879‒ ?/ Narodil se v Rusku a prožil poměrně dobrodružný život. Vystudoval uměleckoprůmyslovou školu a Akademii v Praze. Věnoval se krajinomalbě. Po úspěšném prodeji svých obrazů při konci studia se vydal pěšky do Marseille, odtud do Alžíru, kde studoval na malířské škole u prof. Léona Cauvy. Procestoval na kole celé severní pobřeží Alžíru a vydal se pouští na jih až do Biskry a Touggourtu. Procházel Atlas až do Oranu a do Evropy se vracel přes Španělsko. Studoval rok na polytechnice v Londýně a rok v Paříži. Řadu let pak strávil ve Francii, kde maloval v Normandii, na pobřeží Atlantického oceánu a v Pyrenejích. Po skončení první světové války se vrátil do Čech.
Vyvolávací cena: 500 Kč
Aktuální cena: 2 000 Kč
Číslo položky:6954