Andílci Fischerová – Kvěchová Marie

POPIS: Akvarel, rozměr ve výřezu 16,5 x 11 cm, nerámováno
O AUTOROVI: Narodila se 24. 3. 1894 v Kutné Hoře a zemřela 1. 6. 1984. Studovala na uměleckoprůmyslové škole, dva roky se učila u profesora Schikanedra a rok u profesora Nandina v Paříži.... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodila se 24. 3. 1894 v Kutné Hoře a zemřela 1. 6. 1984. Studovala na uměleckoprůmyslové škole, dva roky se učila u profesora Schikanedra a rok u profesora Nandina v Paříži. Známé jsou zejména její ilustrace a kresby ze života dětí. Zabývala se figurální malbou, rada jejích barevných kreseb byla vydána na pohlednicích, tvořila nástěnné obrazy pro školy. V roce 1918 vytvořila obrazový doprovod k československé stání hymně a k Prodané nevěstě B. Smetany. Ilustrovala také svého času populární Broučky J. Karafiáta. (Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Aktuální cena: 4 500 Kč
Číslo položky:19216