Babička Kreibich Vilém

POPIS: Olej na plátně, rozměr 73 x 53 cm, datováno 1908 Kvalitní ukázka figurální tvorby rok po skončení studií na akademii.
O AUTOROVI: Narodil se 6. 1. 1884 ve Zdicích a zemřel 27. 11. 1955 v Praze. Byl žákem na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora H. Schwaigra. Tvořil malby figurální, podobizny,... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 6. 1. 1884 ve Zdicích a zemřel 27. 11. 1955 v Praze. Byl žákem na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora H. Schwaigra. Tvořil malby figurální, podobizny, specializoval se na industriální motivy a železnici. Se zálibou zobrazoval lokomotivy a ruch nádraží. Také motivy ze života v dolech a továrnách. Ve třicátých a čtyřicátých letech spolupracoval se Škodovými závody a navrhoval barevný design parních lokomotiv. Navrhl například design slavných rychlíkových lokomotiv 498.0 a 498.1 Albatros. Svá díla vystavoval v Praze a Brně. (Tomanův slovník, Wikipedie)
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Aktuální cena: 5 500 Kč
Číslo položky:5891