Vitajte do nových čias Baron Karol

POPIS: Olej na sololitu, rozměr 79 x 60 cm
O AUTOROVI: Narodil se 13. září 1939 v Levoči a zemřel 29. února 2004 v Paříži, byl to slovenský malíř hlásící se k surrealismu. V letech 1963–1969 studoval Vysokou školu výtvarných... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 13. září 1939 v Levoči a zemřel 29. února 2004 v Paříži, byl to slovenský malíř hlásící se k surrealismu. V letech 1963–1969 studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Absolvoval rozměrným, autorsky tkaným gobelínem. Tuto zkušenost využil později při spolupráci s dílnami Poté vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Brně a Bratislavě. Seznámil se s teoretikem a básníkem Albertem Marenčinem a spolu s ním vydal v Dolnom Kubíne bibliofilii Okamih pravdy. Zároveň publikoval dvě čísla samizdatového velkoformátového tisku Beštiar (1969, 1970). Poprvé představil svoje práce roku 1967 v Prešově na společné výstavě se sochařem Dušanem Pončákem. V roce 1970 se prostřednictvím Alberta Marenčina seznámil s Vratislavem Effenbergerem, který jako kurátor zaštítil jeho výstavu Bizarný svet písmen a homunkulov v galérii na Karlově náměstí v Praze. Od té doby se účastnil aktivit československé surrealistické skupiny a vystavoval na všech společných výstavách. Tragicky zahynul v Paříži, když ho srazilo auto.
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Aktuální cena: 3 500 Kč
S příhozem

12. 11. 2024 21:24:00
Číslo položky:21207
3 500 Kč 16. 9. 2024 16:27:43