POPIS: Olej na plátně, rozměr 92,5 x 117 cm, malba silně poškozena
O AUTOROVI: 1846 -1936
byla rakouská učitelka umění a malířka, specializující se na krajiny a zátiší.
zobrazit více >
O AUTOROVI: 1846 -1936
Jejím otcem byl dvorní finanční ředitel Karl Ludwig von Tarnóczy-Sprinzenberg a jejím strýcem byl arcibiskup (pozdější kardinál) Maxmilián Joseph von Tarnóczy. Navštěvovala školu v klášteře Sacré Coeur v Riedenburgu , kde poprvé projevila svůj talent na kreslení. Doprovázela svého otce na jeho četných cestách až do roku 1875/76, kdy absolvovala první hodiny umění v Salcburku u Antona Hansche.
V roce 1877 odešla do Mnichova, kde studovala na ženském oddělení Akademie výtvarných umění u Theodora Her a soukromě se učila u Jeanny Bauck . V roce 1882 se stala jednou ze zakládajících členek Mnichovského sdružení umělkyň.
Z osobních důvodů se v roce 1886 přestěhovala do Vídně, studovala u Emila Jakoba Schindlera a spřátelila se s Olgou Wisinger-Florian . Později podnikla několik studijních cest do Itálie a Holandska a začala vystavovat; zejména v Salcburku a Budapešti. V roce 1891 obdržela čestný diplom na výstavě v Agramu (nyní Záhřeb ). Začala také dávat lekce šlechtickým dětem a po smrti Michaely Pfaffinger [ de ] převzala její uměleckou školu v Linci , kterou provozovala až do roku 1919. [ 1 ]
V roce 1901 spolu s Wisinger-Florian, Eugenie Breithut-Munk , Marianne von Eschenburg , Marie Egner , Susanne Granitsch, Marie Müller a Teresa Feoderovna Ries založila skupinu „ Acht Künstlerinnen“ (Osm malířek) ve Vídni.Později se stala jednou z prvních členek Rakouského svazu umělkyň .