Bitva - Velký formát
Bitva - Velký formát
Bitva - Velký formát
Bitva - Velký formát
Bitva - Velký formát
Bitva - Velký formát
Bitva - Velký formát
Bitva - Velký formát
+ 3

Bitva - Velký formát Hassmann Karl Ludwig

POPIS: Olej na plátně, rozměry: 100 x 200 cm, celkové rozměry 123 x 223 cm, poškozený rám
O AUTOROVI: Karl Ludwig Hassmann (3. ledna 1869 † 13. května 1933) byl rakouský malíř a karikaturista. Hassmann studoval od roku 1888 na Akademii výtvarných umění ve Vídni u Siegmunda... zobrazit více >
O AUTOROVI: Karl Ludwig Hassmann (3. ledna 1869 † 13. května 1933) byl rakouský malíř a karikaturista. Hassmann studoval od roku 1888 na Akademii výtvarných umění ve Vídni u Siegmunda L'Allemanda a od 2. listopadu 1892 na Královské akademii umění v Mnichově u Otto Seitze a Carla von Marra. Období od roku 1904 do roku 1911 strávil ve Spojených státech,kde navrhoval dekorace a kostýmy v Deutsches Theater v New Yorku. Po návratu do Vídně v roce 1911 se stal členem vídeňského Künstlerhausu a Hagenbundu. Během první světové války pracoval jako válečný malíř. Zabýval se především historickou malbou, vytvářel také originální zvířecí karikatury podobné člověku.
Vyvolávací cena: 20 000 Kč
Aktuální cena: 44 000 Kč
Číslo položky:15040