Bordel v Českých zemích Mézl Zdeněk

POPIS: Dřevořez, rozměry listu: 49 x 35 cm, signováno v tisku, zaskleno
O AUTOROVI: Zdeněk Mézl (31. října 1934 - 23.5. 2016) byl v roce 2002 ve Velké Británii prohlášen za jednoho z nejlepších světových dřevorytců 20. století. Tím je taky dáno, čím se tento... zobrazit více >
O AUTOROVI: Zdeněk Mézl (31. října 1934 - 23.5. 2016) byl v roce 2002 ve Velké Británii prohlášen za jednoho z nejlepších světových dřevorytců 20. století. Tím je taky dáno, čím se tento mimořádný grafik a ilustrátor zabýval. Jeho dřevoryty jsou i dnes mimořádné zvládnutou technikou a smyslem pro jasnou siluetu. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Vladimíra Pukla a Vladimíra Silovského. Obdivoval kresby a malby Hieronyma Bosche, Francisca de Goya. Jako ilustrátor se po svém se postupně vypořádal s antickými bájemi, s Jaroslavem Haškem, Ezopovými bajkami i Danteho Peklem. Vybíral si autory, kteří mu umožnili ironizující nadsázku. Vedle ilustrací Mézl během kariéry vytvořil tři poštovní známky a řadu svébytných grafických listů, obrazů a plastik.
Vyvolávací cena: 500 Kč
Aktuální cena: 3 800 Kč
Číslo položky:13649