Bulvár v Budapešti
Bulvár v Budapešti
Bulvár v Budapešti
Bulvár v Budapešti
Bulvár v Budapešti
Bulvár v Budapešti
Bulvár v Budapešti
+ 2

Bulvár v Budapešti Berkes Antal

POPIS: Olej na plátně, rozměry : 76 x 98 cm, celkové rozměry: 89 x 113cm, 1. polovina 20. století.
O AUTOROVI: Berkes Antal maďarský malíř. Narodil se 28. 3. 1874 v Budapešti a zemřel roku 1938 tamtéž. Mezi léty 1889 – 1994 studoval na Akademii výtvarných umění v Budapešti. Z počátku... zobrazit více >
O AUTOROVI: Berkes Antal maďarský malíř. Narodil se 28. 3. 1874 v Budapešti a zemřel roku 1938 tamtéž. Mezi léty 1889 – 1994 studoval na Akademii výtvarných umění v Budapešti. Z počátku maloval krajiny, ale postupem času začal malovat pouliční náměty z Budapeště, Vídně a Paříže, kde nějakou dobu pobýval. Jeho dílo bylo ve své době dosti populární. Je řazen mezi impresionisty. Jeho obrazy byly vystaveny v muzeu Ottó Herman na výstavě nazvané "Paříž očima Maďara". Výstavu pořádala RadaR - European Contemporary Art Association. Výstavu doprovázel Miskolc opera Festival s názvem Bartok + Paříž 2007.
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Aktuální cena: 23 000 Kč
Číslo položky:13431