Cestička k březině Holub Josef

POPIS: Akvarel na papíru, rozměry :24 x 36 cm , nesignováno
O AUTOROVI: Narodil se 13. 11. 1870 ve Slaném a zemřel 22. 8. 1957 v Kralupech na Vltavou . V letech 1890 - 1894 byl žákem pražské Akademie u profesora Julia Mařáka. Již na Akademii... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 13. 11. 1870 ve Slaném a zemřel 22. 8. 1957 v Kralupech na Vltavou . V letech 1890 - 1894 byl žákem pražské Akademie u profesora Julia Mařáka. Již na Akademii se mu dostalo Purmannova stipendia, v roce 1896 stipendia Hlávkova, za které se vypravil na studijní cestu do Dalmacie a Černé Hory. Studoval v galeriích rakouských a německých. Zůstal věrný způsobu malby, který si osvojil především od Kavána. Své náměty čerpal hlavně v krajinách Povltaví a Podřipska. Přestože Holubovy obrazy byly od počátku 20. století dobře posuzovány a na výstavách vždy oceňovány, jako malíř se dlouho nemohl uživit. V roce 1898 si otevřel fotografický ateliér a věnoval se profesionálně praxi fotografa.
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Aktuální cena: 2 500 Kč
Číslo položky:15099