Cestovní vůz Vauxhall Chroustová Jana

POPIS: Olej na plátně, rozměr 20 x 30 cm
O AUTOROVI: 1975 Studovala Vyšší školu publicistiky. Jana Chroustová maluje naivní obrázky od roku 1998, nejčastěji olejovými barvami na plátno. Milovníci naivního umění ji budou znát... zobrazit více >
O AUTOROVI: 1975 Studovala Vyšší školu publicistiky. Jana Chroustová maluje naivní obrázky od roku 1998, nejčastěji olejovými barvami na plátno. Milovníci naivního umění ji budou znát z bývalých pražských galerií Markéty a Zdeňka Podhůrských (Galerie U Zrzavýho kocoura v Palackého ulici, Modrá galerie v Jakubské, Galerie Na Bělidle U Anděla.) Originály Jany Chroustové jsou zastoupeny v soukromých sbírkách sběratelů z České republiky, Slovenska, Anglie, Irska, Německa, Norska i Austrálie. Počet výstav (k roku 2023): 5 samostatných, 27 společných (z toho 17 mezinárodních). Dvakrát se zúčastnila Mezinárodního festivalu naivního umění v polské Katowici. Pravidelně její obrazy můžete vidět na mezinárodních výstavách NAIVA BRATISLAVA a INSITA PRAHA. Její obraz Kapela v parku se spolu s díly Ivy Hüttnerové a Ivany Kotýnkové stal v roce 2018 součástí zásilky pro dárce Konta Bariéry. Na jejím kontě jsou ilustrace ke třem dětským knížkám a řada pohlednic.
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Aktuální cena: 3 100 Kč
Číslo položky:19207