Chalupa na Vsetínsku Blažek František Bohuslav

POPIS: Olej na kartonu, rozměr 49 x 69 cm , signováno vpravo dole F.V. Blažek. Odhadní cena 10 000 - 15 000 Kč
O AUTOROVI: Narodil se 6. 6. 1879 v Praze a zemřel Byl žákem Jansy, Schwaigra, Slavíčka, F. Engelmüllera, Županského a Kavána, s nimiž dlouho pracoval. Pořádal studijní cesty po Balkáně,... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 6. 6. 1879 v Praze a zemřel Byl žákem Jansy, Schwaigra, Slavíčka, F. Engelmüllera, Županského a Kavána, s nimiž dlouho pracoval. Pořádal studijní cesty po Balkáně, Itálii a Francii. Maloval obrazy s motivy z Českomoravské vysočiny, z Hlinska, Kameniček, Tater a hlavně Valašska. Známy jsou také jeho pohlednice ze Staré Prahy, tvořené v dřívějších letech. Maloval i s oblibou lesní interiéry a figurální motivy. Účastnil se výstav Výtvarné družiny v Praze. (Tomanův slovník)
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Aktuální cena: 3 500 Kč
Číslo položky:5316
3 500 Kč 23. 8. 2017 14:07:45