Communiantes á la Madeleine á Paris, 1909 Šimon František Tavík

POPIS: Barevný lept, akvatinta, měkký kryt, rozměry ve výřezu pasparty: 36,5 x 40,5 cm, pasparta, nerámováno, poškozeno. V soupisu díla A. Nováka uvedeno pod č. AP1
O AUTOROVI: Narodil se 3. 5. 1877 v Železnici u Jičína a zemřel 19. 12. 1942 v Praze. Malíř a grafik. V letech 1894 - 1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze u profesora Maxmiliána... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 3. 5. 1877 v Železnici u Jičína a zemřel 19. 12. 1942 v Praze. Malíř a grafik. V letech 1894 - 1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze u profesora Maxmiliána Pirnera. V době studií navštívil Bosnu, Dalmácii a Černou Horu, kde malířsky studoval lid a přirodu. Pořádal studijní cesty do Itálie, Paříže a Londýna. Velmi rychle vypracoval své kvality grafika , což ukázala souborná výstava jeho prací, kterou uspořádal SVU Mánes v roce 1905 v Praze. Rozmanitost svého díla rozšířil dále cestou do Španělska a severní Afriky. Byl členem SVU Mánes, spoluzakladatel sdružení Hollar, v dubnu 1928 byl jmenován profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze, byl též členem Akademie věd a umění. Tomanův slovník
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Aktuální cena: 20 000 Kč
Číslo položky:19113