Dáma se psem Brandeis Jan Adolf

POPIS: Akvarel na papíru, 34 x 24 cm, signováno zezadu Brandeis
O AUTOROVI: Jan Adolf Brandeis Narození 9. června 1818 Jan (Johann) Adolf Brandeis (Brandejs) (9. června 1818 Týniště nad Orlicí – 13. listopadu 1872 Praha) byl český portrétní malíř... zobrazit více >
O AUTOROVI: Jan Adolf Brandeis Narození 9. června 1818 Jan (Johann) Adolf Brandeis (Brandejs) (9. června 1818 Týniště nad Orlicí – 13. listopadu 1872 Praha) byl český portrétní malíř a fotograf. Jan Adolf Brandeis se vyučil malířem porcelánu a poté studoval na pražské Akademii u Františka Tkadlíka. Ve studiu pokračoval u Josepha Bernhardta v Mnichově a nakonec v ateliéru Thomase Coutura v Paříži (1852). Po návratu do Prahy se živil jako malíř portrétů a miniatur Brandeis byl vyhledávaným malířem akvarelových portrétních miniatur. Nejkvalitnější jsou Brandeisovy rané portréty, které nesou známky jeho školení v Mnichově. K jeho zákazníkům patřili Thun-Hohensteinové, Aehrentalové, Chotkové, Clam-Gallasové a Schwarzenbergové. Zastoupení ve sbírkách Národní galerie v Praze Národní muzeum, Praha Moravská galerie v Brně Uměleckoprůmyslové museum, Praha Galerie hlavního města Prahy Galerie výtvarného umění v Ostravě Památník národního písemnictví Zámek Chlumec nad Cidlinou Zámek Mnichovo Hradiště Zámek Rájec na Svitavou Zámek Sychrov Zámek Velké Losiny Zámek Veltrusy
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Aktuální cena: 5 000 Kč
Číslo položky:7504