Dřevorubci Jančálek Cyril

POPIS: Olej na lepence, rozměr 50 x 60 cm, rám poškozen
O AUTOROVI: Narodil se 1. 1. 1891 v Týnci u Hodonína. Byl žákem Joži Uprky, pak studoval v letech 1910 – 1915 na UMPRUM v Praze a 1917 – 1918 studoval u profesora Piknera na Akademii... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 1. 1. 1891 v Týnci u Hodonína. Byl žákem Joži Uprky, pak studoval v letech 1910 – 1915 na UMPRUM v Praze a 1917 – 1918 studoval u profesora Piknera na Akademii v Praze. Byl středoškolským profesorem na Slovensku, vystavoval s UB slovenskou a SVUM Hodonín. Tvořil nejvíce figurální díla, čerpal motivy ze Slovenska a Slovácka. (Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Aktuální cena: 6 000 Kč
Číslo položky:13168