Durasův statek v Kralupech
Durasův statek v Kralupech
Durasův statek v Kralupech
Durasův statek v Kralupech
Durasův statek v Kralupech
Durasův statek v Kralupech
+ 1

Durasův statek v Kralupech Holub Josef

POPIS: Akvarel na papíře, rozměr 24,5 x 28 cm, zaskleno
O AUTOROVI: Narodil se 13. 11. 1870 ve Slaném a zemřel 22. 8. 1957 v Kralupech na Vltavou . V letech 1890 - 1894 byl žákem pražské Akademie u profesora Julia Mařáka. Již na Akademii... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 13. 11. 1870 ve Slaném a zemřel 22. 8. 1957 v Kralupech na Vltavou . V letech 1890 - 1894 byl žákem pražské Akademie u profesora Julia Mařáka. Již na Akademii se mu dostalo Purmannova stipendia, v roce 1896 stipendia Hlávkova, za které se vypravil na studijní cestu do Dalmacie a Černé Hory. Studoval v galeriích rakouských a německých. Zůstal věrný způsobu malby, který si osvojil především od Kavána. Své náměty čerpal hlavně v krajinách Povltaví a Podřipska. Přestože Holubovy obrazy byly od počátku 20. století dobře posuzovány a na výstavách vždy oceňovány, jako malíř se dlouho nemohl uživit. V roce 1898 si otevřel fotografický ateliér a věnoval se profesionálně praxi fotografa.
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Aktuální cena: 14 200 Kč
Číslo položky:13216