Gold convoy in Siberia Adolf (Constantin) Baumgartner - Stoiloff

POPIS: Olej na dřevě, rozměr: 31 x 47 cm. Obraz znázorňující výjev útoku Zlatého sibiřského konvoje. Obrazy s tímto autorovým oblíbeným motivem se draží v mnoha významných světových aukčních síních
O AUTOROVI: Narodil se roku 1850 v Linzi v Rakousku a zemřel v roce 1924 ve Vídni. Původem bulharský malíř narozený v Rakousku. V 80. letech 19. století studoval na Akademii výtvarného... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se roku 1850 v Linzi v Rakousku a zemřel v roce 1924 ve Vídni. Původem bulharský malíř narozený v Rakousku. V 80. letech 19. století studoval na Akademii výtvarného umění v Petrohradu. Je známý především pracemi s tématikou koní, spřežení, lesní zvěře, lovů či rybářů. Dále jsou známé jeho díla s tématikou kozáků a výjevů z jejich života. Po revoluci v roce 1917 se mnoho jeho děl dostalo s ruskými emigranty do celého světa. Je známé, že pracoval pod různými pseudonymi: A. Baumgartner-Stoiloff, Stoilof, Constantin Stoiloff nebo C. Stoiloff. Dnes se díla Baumgertner-Stoiloffové nacházejí v mnoha významných veřejných institucích, galeriích a sbírkách po celém světě, včetně velkého počtu ve významné soukromé jihoafrické sbírce George Bibikova.
Vyvolávací cena: 17 000 Kč
Aktuální cena: 17 000 Kč
Nedražilo se
Číslo položky:20139
Žádné příhozy