Studie hudebníků Hložník Vincent

POPIS: Temperový akvarel na papíře, rozměr 77 x 58 cm, zaskleno, poškození v malbě. Přiložen znalecký posudek od PhDr. Mariána Kvasničky
O AUTOROVI: Narodil se 22. 10. 1919 v Svederníku na Slovensku a zemřel 10. 12. 1997 v Bratislavě. Slovenský malíř, grafik, ilustrátor a pedagog, bratr Ferdinanda Hložníka. Studoval v... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 22. 10. 1919 v Svederníku na Slovensku a zemřel 10. 12. 1997 v Bratislavě. Slovenský malíř, grafik, ilustrátor a pedagog, bratr Ferdinanda Hložníka. Studoval v letech 1937–1942 na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Josefa Nováka a Františka Kysely. Od roku 1958 vyučoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Mezi jeho žáky patřil například Albín Brunovský. V době normalizace měl problémy kvůli audienci u papeže a musel se stáhnout do soukromí. V jeho díle je důležité osobité pojetí expresionismu, které vychází ze zkušeností z války, v 60. letech nachází specifickou symboliku. Vedle grafik je také autor ilustrací, hlavně knih pro děti a také autor řady československých známek.
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Aktuální cena: 4 000 Kč

12. 11. 2024 22:16:00
Číslo položky:21174
Žádné příhozy