Horská krajina Mařák Julius

POPIS: Kresba tužkou, rozměr ve výřezu 18,5 x 14,5 cm, nerámováno, signováno na paspartě, mírně poškozeno
O AUTOROVI: Malíř, kreslíř, grafik krajinář. Narodil se 29. 3. 1832 v Litomyšli a zemřel 8. 10. 1899 v Praze. Studoval gymnázium a vyučoval se u Antonína Dvořáka. Podnikal cesty na Šumavu... zobrazit více >
O AUTOROVI: Malíř, kreslíř, grafik krajinář. Narodil se 29. 3. 1832 v Litomyšli a zemřel 8. 10. 1899 v Praze. Studoval gymnázium a vyučoval se u Antonína Dvořáka. Podnikal cesty na Šumavu a do Krkonoš, ze kterých si přivezl mnoho náčrtků a kreseb. Na pražské akademii se vyučoval u Maxe Haushofera. Poté odešel na akademii do Mnichova studovat krajinářskou malbu u prof. Leopolda Rottmanna. (Tomanův slovník)
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Aktuální cena: 5 000 Kč
Číslo položky:16958
5 000 Kč 1. 4. 2023 07:55:09