Hospodyně
Hospodyně
Hospodyně
Hospodyně
Hospodyně
Hospodyně
+ 1

Hospodyně Číla Otakar

POPIS: Olej na plátně, rozměr 47 x 36 cm, signováno vpravo dole O. Číla 1926, zaskleno . Pěkně původně rámováno.
O AUTOROVI: Narodil se 10. 3. 1894 v Nové Pace a zemřel 28. 3. 1977 tamtéž. V letech 1913-1914 studoval na pražské Akademii výtvarných umění, ale studia dokončil až po návratu ze světové... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 10. 3. 1894 v Nové Pace a zemřel 28. 3. 1977 tamtéž. V letech 1913-1914 studoval na pražské Akademii výtvarných umění, ale studia dokončil až po návratu ze světové války. Roku 1919 vytvořil návrh na poštovní známku čs. legií v Rusku a na bankovky Kolčakovy vlády na Sibiři. Roku 1920 přivezl z cesty po Číně a Indii mnoho figurálních maleb. V roce 1926 ho Akademie výtvarných umění v Praze vyslala do Albánie ke studiu národostních typů pro výzdobu parlamentu. Po návratu do Čech se věnoval portrétní tvorbě, maloval celou řadu oficiálních portrétů. Kromě toho také začal malovat obrazy s oblíbenými mysliveckými náměty. (Tomanův slovník)
Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Aktuální cena: 17 000 Kč
Číslo položky:5880