Hříbek Šrámek Václav

POPIS: Olej na lepence, rozměry: 13 x 18 cm, nesignováno
O AUTOROVI: O autorovi: Václav Šrámek (* 21. 11. 1877 Třebechovice pod Orebem) Malíř, kreslíř, ilustrátor. Působil v Třebechovicích. Roku 1904 byl přijat na Akademii umění v Praze do... zobrazit více >
O AUTOROVI: O autorovi: Václav Šrámek (* 21. 11. 1877 Třebechovice pod Orebem) Malíř, kreslíř, ilustrátor. Působil v Třebechovicích. Roku 1904 byl přijat na Akademii umění v Praze do speciálky profesora Schwaigra a Ottenfelda. Kreslil ilustrace po Epochu, Královéhradeckou Revui, dále 300 kreseb staročeských staveb pro muzeum v Hradci Králové. Vyučoval kreslení na měšťanské škole v Třebechovicích. Roku 1920 vystavoval 100 olejomaleb v Hradci Králové, téhož roku se účastnil výstavy Slovensko máje v Bratislavě. (Zdroj: Nový slovník československých výtvarných umělců)
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Aktuální cena: 3 000 Kč
Číslo položky:9680