Jarní Praha z Petřína
Jarní Praha z Petřína
Jarní Praha z Petřína
Jarní Praha z Petřína
Jarní Praha z Petřína
Jarní Praha z Petřína
+ 1

Jarní Praha z Petřína Kamba Ferdinand

POPIS: Olej na plátně, rozměr 60 x 91,5 cm
O AUTOROVI: Narodil se 19. 3. 1907 v Kuřimi u Brna - zemřel 1992. Malíř a profesor v Praze. Studoval na ČVUT, vystavuje se střediskem Purkyně. Studijní cesty konal především do Francie.... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 19. 3. 1907 v Kuřimi u Brna - zemřel 1992. Malíř a profesor v Praze. Studoval na ČVUT, vystavuje se střediskem Purkyně. Studijní cesty konal především do Francie. Jeho tvorba je po dlouhodobém pařížském pobytu pod vlivem Pierra - Augusta Renoira a Paula Cézanna. Některá jeho díla se stylem a kvalitou malby vyrovnají dílům Vincence Beneše. Jako impresionista maloval téměř vždy na plátno. V 80. letech 20. století se vrací z Paříže zpět do Československa, kde několik měsíců poté umírá v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Jeho pobyt v Paříži byl mezi našimi umělci jedním z nejdelších. Díla prof. Ferdinanda Kamby se na trhu s uměním vyskytují ojediněle, jeho kvalitní tvorba je na současném trhu nedoceněna, vzhledem k neznalosti jeho tvorby i jeho dlouhodobému pobytu mimo Československo.
Vyvolávací cena: 1 300 Kč
Aktuální cena: 2 200 Kč
Číslo položky:16672