Jezero v krajině Novák Jaroslav

POPIS: Olej na plátně, rozměr 46,5 x 73,5 cm
O AUTOROVI: 1914–1984 český malíř, grafik a ilustrátor Studoval Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1934–1939 u profesorů W. Nowaka a Otakara Nejedlého a Académie Nouvelle v Paříži... zobrazit více >
O AUTOROVI: 1914–1984 český malíř, grafik a ilustrátor Studoval Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1934–1939 u profesorů W. Nowaka a Otakara Nejedlého a Académie Nouvelle v Paříži u profesora Othona Friezse. Kromě krajinomalby maloval zátiší a kytice. Jako scénograf pracoval v pražském Národním divadle a brněnském divadle. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Galerie hlavního města Prahy. Byl druhým manželem malířky Ludmily Jiřincové
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Aktuální cena: 12 000 Kč
Číslo položky:18415