Jízda králů v Kyjově Vašíček Vladimír
POPIS: Olej na plátně, rozměr 130 x 116 cm, rozměry s rámem 141 x 127 cm, na rubu autorský štítek. Posuzovaný obraz od malíře Vladimíra Vašíčka představuje významné folklorní dílo z 2. poloviny 20. století, kdy se pouze hrstka významných soudobých umělců věnuje této tematice (V. Vašíček, V. Vaculka a F. Hudeček). Dílo, inspirované folklorní slavností "Kyjovský rok" v moravském městě Kyjov, poblíž Vašíčkova působiště ve Svatobořicích, představuje vzácné autorovo období, kdy se věnoval folklorní tematice. Tradiční a symbolicky nabitá slavnost, která se v Kyjově a okolí koná jednou za čtyři roky, byla pro Vašíčka inspirací k zachycení života a tradic moravského venkova. V jeho moderním podání malby tak můžeme spatřit zobrazení pestrobarevných krojů, dynamických postav a slavnostní atmosféry, které společně vytvářejí působivý a emotivní obraz.
Vyvolávací cena: | 99 000 Kč |
Aktuální cena: | 99 000 Kč |
Číslo položky:19889
Žádné příhozy | ||