Cesta v lese
Cesta v lese
Cesta v lese
Cesta v lese
Cesta v lese
Cesta v lese
+ 1

Cesta v lese Justitz Alfréd

POPIS: Olej na dřevě, rozměry : 41 x 33 cm, na rubu razítko : vystaveno v Mánesu 1934. V katalogu je obraz uveden pod číslem 83 - Cesta v lese. Pravost potvrdil Prof. PhDr. Jaromír Zemina
O AUTOROVI: Narodil se 19. 7. 1879 v Nové Cerekvi u Pelhřimova a zemřel 9. 2. 1934 v Bratislavě. Malíř podobizen, krajin i zátiší. Nejprve studoval architekturu na české technice u J.... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 19. 7. 1879 v Nové Cerekvi u Pelhřimova a zemřel 9. 2. 1934 v Bratislavě. Malíř podobizen, krajin i zátiší. Nejprve studoval architekturu na české technice u J. Kotěry, potom v roce 1902 byl žákem profesora Pirnera a v letech 1903 – 1905 profesora Thieleho na pražské akademii. V roce 1905 studoval v Karlsruhe u Schmitt Reutteho a W. Trübnera v Berlíně. V roce 1910 odjel do Paříže, kde na něj silně zapůsobily Cézannovy obrazy. V letech 1921 – 1924 navštívil Berlín a opětovně Paříž. Byl malířem a kreslířem moderních směrů. Poslední léta ho přivedla k onomu takřka mezinárodnímu slohu, který využívá poznatků kubismu k dekorativně působivým kompozicím, zátiším apod. (Tomanův slovník)
Vyvolávací cena: 30 000 Kč
Aktuální cena: 160 000 Kč
Číslo položky:10960