Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
Různé motivy
+ 12

Různé motivy Kolínská Jitka

POPIS: 1X Akvarel, rozměr ve výřezu 25,5 x 17,5 cm, 1X akvarel, rozměr ve výřezu 11,5 x 16,5 cm, zaskleno, 2X akvarel, rozměr ve výřezu 14 x 14 cm, signováno, zaskleno. Originál ilustrace k leporelu: Před oponou za oponou
O AUTOROVI: Narodil se 24. 9. 1930 v Praze a zemřela 10. 8. 1992 tamtéž. Významná malířka a ilustrátorka. Studovala na Soukromé škole dekorativních umění J. Masáka v letech 1945 – 1947... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 24. 9. 1930 v Praze a zemřela 10. 8. 1992 tamtéž. Významná malířka a ilustrátorka. Studovala na Soukromé škole dekorativních umění J. Masáka v letech 1945 – 1947 a u profesora V. Sychry, V. Pukla na AVU v Praze pak v letech 1947 – 1952. Již během studií došlo k osobitému, dobovou konvencí nepoznamenanému projevu figurálních kompozic a roku 1956 se na pozvání skupiny Roter Reiter zúčastnila spolu s F. Tichým a K. Lhotákem výstavy v Trautensteinu u Mnichova. Pozornost vzbuzovaly její obrazy, kresby i grafiky, v nichž tematicky čerpala z celé škály svých širokých zájmů – podobizny, zátiší atd. Její dílo je charakterizováno jako umělé, esoterické a odtažité, ale zároveň upřímné, spontánní a otevřené. V 60. letech přechází z malby na kresbu pastelem, uhlem a ke kombinovaným technikám. Pro její styl je charakteristická minuciózní barevná kresba s přesným detailem a sklonem k miniatuře, která se uplatnila zejména v ilustracích pohádek a fantastických příběhů. (Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena: 2 900 Kč
Aktuální cena: 2 900 Kč

19. 3. 2025 19:20:00
Číslo položky:21413
Žádné příhozy