Kompozice Sklenář Zdeněk

POPIS: Litografie, rozměr listu: 30 x 21 cm, tisková plocha: 20 x 12,5 cm. Signováno tužkou
O AUTOROVI: Narodil se 15. 4. 1910 v Leštině u Zábřehu na Moravě a zemřel 19. 4. 1986 v Praze. Malíř, grafik, ilustrátor. V letech 1929 – 1939 byl žákem umělecko-průmyslové školy v Praze... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 15. 4. 1910 v Leštině u Zábřehu na Moravě a zemřel 19. 4. 1986 v Praze. Malíř, grafik, ilustrátor. V letech 1929 – 1939 byl žákem umělecko-průmyslové školy v Praze u prof. Hofbauera a Kratochvíla. Od roku 1946 samostatně vystavoval v Topičově salonu v Praze a na mnoha dalších místech. Podepsal se též pod Staré řecké báje a pověsti, Zpěvy staré Číny a spoustu dalších knih. Za svůj život vytvořil kolem tří stovek obrazů, každý obraz tvořil několik let, jsou pak výsledkem filozofického přístupu. Tomanův slovník
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Aktuální cena: 3 000 Kč
Číslo položky:11810