Zřícenina říčanského Hradu
Zřícenina říčanského Hradu
Zřícenina říčanského Hradu
Zřícenina říčanského Hradu
Zřícenina říčanského Hradu
Zřícenina říčanského Hradu
Zřícenina říčanského Hradu
Zřícenina říčanského Hradu
Zřícenina říčanského Hradu
Zřícenina říčanského Hradu
+ 5

Zřícenina říčanského Hradu Konůpek Jan

POPIS: 1X olej na dřevě, rozměr 33 x 24,5 cm, zaskleno, signováno na zadní straně. 1X litografie, rozměr 42,5 x 30,5 cm, zaskleno.
O AUTOROVI: Narodil se 10. 10. 1883 v Mladé Boleslavi a zemřel 13. 3. 1950 v Praze. Původně studoval architekturu, tam ho ale Pavel Janák a V. V. Štech ovlivnil, aby studoval uměleckou... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 10. 10. 1883 v Mladé Boleslavi a zemřel 13. 3. 1950 v Praze. Původně studoval architekturu, tam ho ale Pavel Janák a V. V. Štech ovlivnil, aby studoval uměleckou školu. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků SURSUM. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považovány jeho díla z počátku 20. století, které jsou ovlivněné symbolismem a stylizovány dle secesníklimtovské ornamentiky. Podílel se na ilustraci symbolistní a klasické literatury, vytvořil i samostatné grafické cykly věnované velké části české a světové literatury. Mnoho z jeho prací bylo inspirováno gotickou a barokní architekturou a mystikou středověku. Je zastoupen v NG a Galerii hl. m. Prahy, Památníku národního písemnictví, Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, v Moravské galerii Brno a jinde.
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
Aktuální cena: 4 500 Kč

11. 11. 2024 21:56:00
Číslo položky:21048
Žádné příhozy