Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
Konvolut tří děl
+ 10

Konvolut tří děl Adolf Liebscher + Antonín Balšánek

POPIS: 2X akvarel + 1X kresba tuží, rozměry 19,5 x 13,8, 19,2 x 13, 11,5 x 20 cm, vše zaskleno. Na jednom akvarelu se autorsky podílel A.Liebscher spolu s A. Balšánkem.
O AUTOROVI: Adolf Liebscher Narodil se 1857 v Praze a zemřel 1919 v Potštejně. Malíř figuralista, ilustrátor. Patřil mezi umělce známe pod označením "generace Národního divadla", byl... zobrazit více >
O AUTOROVI: Adolf Liebscher Narodil se 1857 v Praze a zemřel 1919 v Potštejně. Malíř figuralista, ilustrátor. Patřil mezi umělce známe pod označením "generace Národního divadla", byl jedním z nejpopulárnějších umělců 80. a 90. let 19. století. Byl bratrem Karla Liebschera. Vystudoval v Praze českou reálku, po níž navštěvoval tříletý kurz pro učitele kreslení ve Vídni. Upozornil na sebe účastí v soutěži na výzdobu foyeru Národního divadla, v níž dostal druhou cenu a jeho lunety byly umístěny na chodbě, vytvořil zde osm lunetových alegorií dramatických umění. Poté strávil několik měsíců v Itálii a od roku 1879 byl učitelem kreslení na pražské technice. Vytvářel dekorativní malby a historické kompozice, zajímal se o folklórní malbu. Jeho kresby často vycházely v populárních dobových časopisech, jako např. Světozor nebo Zlatá Praha. Jeho ilustrace se objevovaly v mnoha albech, básnických sbírkách či románech. Svou tvorbu založil na pečlivém studiu a vyjadřoval se efektivní, dramaticky živou kresbou. Antonín Balšánek Narodil se 1865 v Českém Brodě a zemřel 1921 v Praze Český architekt a profesor Narodil se v rodině tesařského mistra Vojtěcha Balšánka a jeho manželky Aloisie, rozené Koželské. Ovdovělá matka byla se syny Antonínem a Bohumilem a dcerou Marií od roku 1900 policejně hlášena v Praze. Antonín Balšánek žil s matkou až do její smrti. Vystudoval architekturu na české technice v Praze (1883–1888), kde se později stal také profesorem. Od roku 1903 byl prvním redaktorem časopisu Architektonický obzor. Spolu s Osvaldem Polívkou řídil stavbu Obecního domu v Praze (1905–1911). Zasazoval se také o památkovou ochranu Malé Strany a panoramatu Hradčan. Jako architekt Balšánek náleží ke generaci Národního divadla a byl ovlivněn architektem Antonínem Wiehlem, vůdčí osobností české novorenesance navazujícího na tradici české renesance 16. století. Tvořil ve stylu novorenesance, který však kombinoval s prvky secese, zejména v detailu. Díky tomu byl neobyčejně úspěšný, vyhrával soutěže a realizoval mnoho staveb. Jeho stavby také vynikají dokonalým řemeslným provedením.
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Aktuální cena: 3 000 Kč
Nedražilo se
Číslo položky:13263
Žádné příhozy