Kostel Panny Marie na Chlumku, Luže
+ 1

Kostel Panny Marie na Chlumku, Luže Líbal František

POPIS: Olej na lepence, rozměr 49 x 34,5 cm, zaskleno, rám silně poškozen Motivem obrazu je : poutní kostel Panny Marie - Luže
O AUTOROVI: Narodil se 23. 4. 1896 ve Veselí nad Lužnicí a zemřel 20. 6. 1974 v Praze. V letech 1916-1920 studoval na pražské Akademii u profesorů Bukovace a Pirnera. V roce 1921 odešel... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 23. 4. 1896 ve Veselí nad Lužnicí a zemřel 20. 6. 1974 v Praze. V letech 1916-1920 studoval na pražské Akademii u profesorů Bukovace a Pirnera. V roce 1921 odešel do Německa a pokračoval ve studiích v Mnichově, Drážďanech a Frankfurtu. Cestoval po Německu, Francii, Itálii, zde vytvořil mnoho pohledů na města. Věnoval se velkým architekturám a maloval katedrály v Kolíně, Paříži, Benátkách, Miláně, Marseillu, které poutaly jeho pozornost a vznikl tak pod jeho rychlým štětcem celý cyklus pohledů na jednotlivé chrámy v nejrůznějším osvětlení. Když se vrátil do vlasti, zajížděl zejména v zimě do hor, kde maloval krásy Krkonoš, Tater, Šumavy, Valašska a Beskyd. (Tomanův slovník)
Vyvolávací cena: 700 Kč
Aktuální cena: 2 300 Kč
Číslo položky:6505