Kytice
Kytice
Kytice
Kytice
Kytice
Kytice
+ 1

Kytice Bauer Marius Alexander Jacques

POPIS: Olej na plátně, rozměry : 82 x 50 cm. Rozměry včetně rámu: 113 x 78 cm
O AUTOROVI: Marius Alexander Jacques Bauer (25. ledna 1867 – 18. července 1932) byl nizozemský malíř, a litograf, známý především svými orientálními scénami. Jeho styl byl do značné... zobrazit více >
O AUTOROVI: Marius Alexander Jacques Bauer (25. ledna 1867 – 18. července 1932) byl nizozemský malíř, a litograf, známý především svými orientálními scénami. Jeho styl byl do značné míry impresionistický, i když do jisté míry byl odvozen i od Haagské školy. Mnoho jeho děl bylo založeno na fotografiích, které si koupil během svých cest, z nichž některé byly od slavných fotografů, jako je Félix Bonfils. Narodil se v Haagu.V letech 1878 až 1885 studoval na Královské akademiiumění pod vedením Jana Philipa Koelmana, ale jeho přístup byl příliš konzervativní a odešel bez maturity. Tam mu bylo uděleno několik medailí a dostal stipendium od krále Viléma III.,což mu umožnilo samostatně studovat. V roce 1888 se dostal na studijní cestu do Istanbulu, financovanou uměleckým dealerstvím Van Wisselingh & Co., a rozhodl se učinit z orientalismu svůj hlavní předmět. Později podnikl četné výlety do Maroka, Alžírska, Egypta, Indie, NaCylonu a holandské Východní Indie, kde kreslil a sbíral předměty pro Van Wisselingha. Pracoval také jako ilustrátor pro krátkodobý literární časopis De Kroniek ,který se jeho jménem zúčastnil korunovace cara Mikuláše II. V roce 1894 získal prvotřídní medaili na Exposition Internationale d'Anvers. O dva roky později mu byl udělen Willink van Collenprijs. Velkou cenu získal na výstavě Universelle (1900). V roce 1902 se oženil s malířem Jo Stumpffem, jedním z Amsterdamských Jofferů. [2] Následovalo úspěšné představení na Louisianské výstavě nákupů. Pravidelně vystavoval po celé Evropě a Severní Americe. V roce 1900 byl jmenován Ridderem v Řádu Oranžovo-Nassau. O šest let později byl povýšen na důstojníka za jeho příspěvky na Rembrandtova třicáté výročí. V roce 1911 mu belgický král Albert I. udělil Řád koruny a v roce 1927 se stal Ridderem v Řádu nizozemského lva. Byl dlouholetým členem studia Pulchri a Arti et Amicitiae. V roce 1930 se stal čestným členem Senefelder Clubu. [1] O dva roky později zemřel na mrtvici. Ulice je pojmenována po něm v sousedství ulic věnovaných holandským malířům 19. a 20. století v Overtoomse Veld, Amsterdam.
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Aktuální cena: 39 000 Kč
Číslo položky:12993