Kytice na stole
Kytice na stole
Kytice na stole
Kytice na stole
Kytice na stole
Kytice na stole
Kytice na stole
Kytice na stole
Kytice na stole
Kytice na stole
+ 5

Kytice na stole Erdélyi Vojtěch Michajlovič

POPIS: Olej na plátně, rozměry: 98 x 79,5 cm / celkové rozměry včetně autorského, ale poškozeného rámu: 105 x 97cm. Na rubu 3. razítka: Obrazárna Alois Šimeček. Obraz nabízíme z důvodu zachování autentičnosti v původním, ale pěkném stavu. + 7 x grafiky. Malba je nepoškozená, jen lze doporučit odstranění povrchové nečistoty. Čištění obrazu, můžeme v případě zájmu vydražiteli zajistit.
O AUTOROVI: Vojtěch Michajlovič Erdélyi (Адальберт Ерделі, někdy uváděn rovněž jako Erdély nebo Erdéli; 25. května 1891 – 19. září 1955) byl Ukrajinský podkarpatský malíř, jedna z hlavních... zobrazit více >
O AUTOROVI: Vojtěch Michajlovič Erdélyi (Адальберт Ерделі, někdy uváděn rovněž jako Erdély nebo Erdéli; 25. května 1891 – 19. září 1955) byl Ukrajinský podkarpatský malíř, jedna z hlavních postav zakarpatského umění. Erdélyi se narodil v Zahattii v Maďarském království v rodině ukrajinského Mychajla Hrytsa a Němky Ilony Tsaiské v tomto ukrajinském regionu. Od narození se jmenoval Ivan Michajlovič Hryts. Studoval na budapešťské Akademii umění v letech 1911–1915, poté učil v Mukačevu a Užhorodu, městech, která tehdy náležela Československu. Spolu s kolegou ze studií v Budapešti a s veteránem první světové války Josephem Bokshaiem založil Erdélyi v roce 1927 uměleckou školu, která se posléze transformovala do Užhorodské státní vysoké školy uměleckoprůmyslové, jež se dnes nazývá Zakarpatský institut umění. Erdélyi a Bokshai patří mezi hlavní postavy zakarpatské stylistické školy. Mezi jeho studenty byl Fedir Manailo. Zemřel v Užhorodu.
Vyvolávací cena: 100 000 Kč
Aktuální cena: 315 000 Kč
Číslo položky:13038