Marilyn Monroe
Marilyn Monroe
Marilyn Monroe
Marilyn Monroe
Marilyn Monroe
Marilyn Monroe
+ 1

Marilyn Monroe Warhol Andy

POPIS: Litografie 7/125, rozměr listu 50 x 35 cm, volný list
O AUTOROVI: Narodil se 6.8.1928 v Pittsburgu a zemřel 22.2.1987 v New York City. Vlastím jménem Andrew Warhola pocházel z rusínké přistěhovalecké rodiny. Americký malíř, grafik, filmový... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 6.8.1928 v Pittsburgu a zemřel 22.2.1987 v New York City. Vlastím jménem Andrew Warhola pocházel z rusínké přistěhovalecké rodiny. Americký malíř, grafik, filmový tvůrce a vůdčí osobnost amerického hnutí POP ARTu. Studoval obor komerční designovaná tvorba na Carnegieho technologickém institutu (Carnegie Institute of Technology) v Pittsburgh. Po absolvování se přestěhoval do New York a začal zde úspěšnou karieru ilustrátora časopisů a designera reklamních předmětů. Během 60. let se stává jednou z nejproslulejších amerických umělců své doby. Začal malovat známé americké produkty a věnoval se tvorbě portrétů známých osobností jako např. Marilyn Monroe, E. Presley nebo E. Taylor. Současně zakládá umělecké studio „The Factory“, v němž se obklopil širokou šálou umělců. V roce 1962 začal s masovou produkcí sítotisků. Věnuje se nejen malování, ale i filmu a hudbě. (Wikipedia)
Vyvolávací cena: 500 Kč
Aktuální cena: 1 500 Kč
Číslo položky:13376