Meeting at the races Cook Robert

POPIS: Olej na plátně, rozměr 70 x 50 cm
O AUTOROVI: Britský malíř narozen 1952 v Londýně od svých deseti let soukromě studoval u slavné malířky Bridget Riley a zdokonalil se v samostudiu a kopírování slavných mistrů. Ve studiích... zobrazit více >
O AUTOROVI: Britský malíř narozen 1952 v Londýně od svých deseti let soukromě studoval u slavné malířky Bridget Riley a zdokonalil se v samostudiu a kopírování slavných mistrů. Ve studiích pokračoval na Royal College of Art (1974 až 1979). Robert Cook prošel mnoha uměleckými směry, od francouzského impresionismu, neoimpresionismu, faivismu, kubismu, surrealismu a abstraktního malířství. Nakonec se ve své práci vrátil ke svému kubismu, kterému vdechl svůj osobní styl. Jeho tématy jsou hlavně napůl oblečené ženy doprovázené kavalírky v oblecích. Jeho díla jsou načasována na třicátá až padesátá léta minulého století s jemu vlastní noblesou. Robert Cook vystavoval v Anglii, Německu, Francii, USA a Kanadě. Pak v Jižní Americe / Kolumbie, Brazílie / Jeho díla jsou ve sbírkách po celém světě, kde milovníci kubismu oceňují jeho styl, smysl pro detail a barvu jeho děl, zejména v Jižní Americe, jsou uneseni jeho barvou. Obrazy Roberta Cooka se nacházejí v mnoha soukromých a firemních sbírkách, a to na národní i mezinárodní úrovni. Jeho práce jsou také zastoupeny v prestižních galeriích ve Spojených státech, Kanadě a Evropě.
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
Aktuální cena: 22 000 Kč
Číslo položky:13975