Úzkostlivě čistotná - Velký formát
+ 1

Úzkostlivě čistotná - Velký formát Mládek Ivan

POPIS: Olej na plátně, rozměr 100 x 70 cm. Jedná se o sběratelsky vyhledávaný motiv s obrácenou perspektivou
O AUTOROVI: Ivan Mládek 1942. Kreslíř, malíř, skladatel, zpěvák, textař. Studoval na VŠE v Praze. Od 60. let minulého století se zabýval malbou a kresleným humorem. Spolupracoval s časopisem... zobrazit více >
O AUTOROVI: Ivan Mládek 1942. Kreslíř, malíř, skladatel, zpěvák, textař. Studoval na VŠE v Praze. Od 60. let minulého století se zabýval malbou a kresleným humorem. Spolupracoval s časopisem Mladý svět. Společně s Jaroslavem Myslivečkem vytvářeli monumentální antiperspektivní obrazy. Společné obrazy podepisovali Josef II. Později začal Mládek své motivy realizovat v samostatné, naivisticky laděné stylizované malbě.Ivan Mládek je známý tvorbou obrazů ve vlastních originálních stylech. Mezi nejznámější patří tzv. antiperspektiva, posunismus či umělecké rýsování.
Vyvolávací cena: 80 000 Kč
Aktuální cena: 130 000 Kč
S příhozem

17. 3. 2025 19:02:00
Číslo položky:21288