Modlitba Mathauser Josef

POPIS: Olej na plátně, rozměry malby: 43 x 34,5, celkové rozměry: 68 x 58,5 cm
O AUTOROVI: Narodil se 24. 7. 1846 ve Staňkově a zemřel 10. 1. 1917 v Praze. Malíř portrétů, náboženských a historických obrazů, ale i krajin. Mezi jeho nejznámější obrazy patří Trh... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 24. 7. 1846 ve Staňkově a zemřel 10. 1. 1917 v Praze. Malíř portrétů, náboženských a historických obrazů, ale i krajin. Mezi jeho nejznámější obrazy patří Trh s otrokyněmi a Libušin soud. Pracoval i na výzdobě katolického kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mariánských Lázních - křížová cesta z roku 1887 táhnoucí se po celém obvodu kostela je jeho dílem. Stejně tak oltář z roku 1895 v kostele sv. Petra a Pavla. Na konci 19. století se výrazně podílel na přemalování náboženských výjevů ve Svaté Hoře u Příbrami a poslední z nich také většinou domaloval.
Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Aktuální cena: 3 900 Kč
Číslo položky:20261