Mořský příboj - velký formát Hanzen Alexej Vasiljevič

POPIS: Olej na plátně, rozměry : 125.5 x 105,5 cm, nerámováno. Pravost posoudil srbský kunsthistorik Nikola Kusovac a Mirjana Maricevic - kurátorka Maricevic Fine Art a Tretyakovské galerie.
O AUTOROVI: Narodil se 2.2. 1876 v Oděsy a zemřel 19.10. 1937 v Dubrovníku v Chorvatsku. Byl vnukem a žákem malíře Ivana Konstantinoviče Ajvazovského (synem jeho druhé dcery Marie).... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 2.2. 1876 v Oděsy a zemřel 19.10. 1937 v Dubrovníku v Chorvatsku. Byl vnukem a žákem malíře Ivana Konstantinoviče Ajvazovského (synem jeho druhé dcery Marie). Vystudoval právnickou fakultu Carské Novorossijské univerzity v Oděse. Později studoval Akademii výtvarných umění v Berlíně a Drážďanech u K. Salzmanna, P. Meyergeyma a v Paříži u Roberta-Fleury, E. a J. Lefebvre. Stal se řádným členem Akademie krásných umění v Petrohradě. Byl dvorním malířem cara Nikolaje II., jehož doprovázel na cestách na jachtě Standart po Severním moři a Baltu. Ze získaných obrazů ruských a evropských umělců otevřel jeho galerii v Oděse (1910–1917). V roce 1920 emigroval z Ruska a až do své smrti žil ve vlastní vile v Dubrovníku. Jeho manželka byla Olympijada Vladimírovna Vasiljeva. Pohřben byl na tamním ortodoxním hřbitově. (Wikipedia.org)
Vyvolávací cena: 100 000 Kč
Aktuální cena: 190 000 Kč
Číslo položky:10293