Muž s dítětem Wurzel Ludvík

POPIS: Keramika, výška 37,5 x šířka 27,5 cm , neznačeno - W. D. K. B. Bechyně, mírné povrchové poškození
O AUTOROVI: 1865 - 1913 byl český kameník, sochař a vysokoškolský pedagog. Narodil se na Novém Městě pražské do rodiny kamenického mistra Franze Wurzela. Studoval na pražské malířské... zobrazit více >
O AUTOROVI: 1865 - 1913 byl český kameník, sochař a vysokoškolský pedagog. Narodil se na Novém Městě pražské do rodiny kamenického mistra Franze Wurzela. Studoval na pražské malířské akademii u prof. Josefa Václava Myslbeka a také se školil u Bohuslava Schnircha. Působil jako profesor na Umělecko-průmyslové škole v Praze. Z jeho žáků lze jmenovat např. sochaře Jaroslava Rudolfa, řezbáře Tomáše Tonka, malíře Josefa Matějku a sochaře Františka Kočího. V 1891 se podílejících na výzdobě Městské spořitelny v Praze. Zemřel 25. listopadu 1913 v Praze-Břevnově a pohřben je na Olšanských hřbitovech. Dílo Pamětní deska Josefa Kajetána Tyla v Plzni Pomník Františka Palackého v Písku Socha Spravedlnost na radnici v Kolíně Sochy dvou Světlonošů na mostě Svatopluka Čecha v Praze Socha sv. Václav na hrobě Václava Laxi, Praha, Olšanské hřbitovy
Vyvolávací cena: 1 200 Kč
Aktuální cena: 1 200 Kč
Nedražilo se
Číslo položky:15635
Žádné příhozy