Na stráži Čutta Václav

POPIS: Akvarel, rozměr ve výřezu 27 x 17 cm + pasparta a rám, zaskleno, signováno vlevo dole V. Čutta
O AUTOROVI: Český malíř, grafik a knižní ilustrátor. Narodil se 28.prosince 1878 v Praze a zemřel 19.dubna 1934 tamtéž. Je pohřben v Praze na Vyšehradě. Václav Čutta byl známým ilustrátorem... zobrazit více >
O AUTOROVI: Český malíř, grafik a knižní ilustrátor. Narodil se 28.prosince 1878 v Praze a zemřel 19.dubna 1934 tamtéž. Je pohřben v Praze na Vyšehradě. Václav Čutta byl známým ilustrátorem prvorepublikových knih pro děti a mládež. Ve dvacátých letech minulého století vytvořil soubor kolorovaných kreseb jako předlohy pro pohlednice, které měly v tisícových nákladech působit především jako propagace československé armády. Václav Čutta vykreslil nejvýznamnější situace ze života vojínů v základní službě. Scény, které působí vesele a humorně, měly evokovat vcelku bezstarostný život v kasárnách.
Vyvolávací cena: 700 Kč
Aktuální cena: 700 Kč
Číslo položky:5468
700 Kč 30. 9. 2017 22:08:09