Otello Konůpek Jan

POPIS: Tuš Akvarel, mírně zvlněno, rozměry ve výřezu pasparty: 40 x 32 cm, celkové rozměry: 65 x 49 cm. Zaskleno
O AUTOROVI: Narodil se 10. 10. 1883 v Mladé Boleslavi a zemřel 13. 3. 1950 v Praze. Původně studoval architekturu, tam ho ale Pavel Janák a V. V. Štech ovlivnil, aby studoval uměleckou... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 10. 10. 1883 v Mladé Boleslavi a zemřel 13. 3. 1950 v Praze. Původně studoval architekturu, tam ho ale Pavel Janák a V. V. Štech ovlivnil, aby studoval uměleckou školu. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků SURSUM. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považovány jeho díla z počátku 20. století, které jsou ovlivněné symbolismem a stylizovány dle secesníklimtovské ornamentiky. Podílel se na ilustraci symbolistní a klasické literatury, vytvořil i samostatné grafické cykly věnované velké části české a světové literatury. Mnoho z jeho prací bylo inspirováno gotickou a barokní architekturou a mystikou středověku. Je zastoupen v NG a Galerii hl. m. Prahy, Památníku národního písemnictví, Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, v Moravské galerii Brno a jinde.
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Aktuální cena: 3 000 Kč
Číslo položky:19990