Ovce Hanák Mirko

POPIS: Tuš + akvarel, rozměr ve výřezu 19 x 25 cm, nesignováno
O AUTOROVI: 1921 - 1971 alíř, ilustrátor. Studoval na Škole umění ve Zlíně a na VŠUP v Praze u J. Nováka. Zabýval se kresbou, užitou grafikou a především ilustrací. Ilustroval knihy... zobrazit více >
O AUTOROVI: 1921 - 1971 alíř, ilustrátor. Studoval na Škole umění ve Zlíně a na VŠUP v Praze u J. Nováka. Zabýval se kresbou, užitou grafikou a především ilustrací. Ilustroval knihy všech žánrů pro děti a mládež. Tématicky je jeho dílo věnováno přírodě, kterou dobře znal a uplatňoval u ilustrací literárních předloh. Akvarelové kresby tuší či kvaše založil na rozpíjejícím se barevném efektu japonského typu. Jeho díla se nacházejí ve sbírkách NG v Praze, MG Brno, Památníku národního písemnictví.
Vyvolávací cena: 800 Kč
Aktuální cena: 900 Kč
Číslo položky:16944
900 Kč 11. 4. 2023 18:34:19
800 Kč 21. 3. 2023 06:58:22