Podzimní krajina Sedláček - Hauptmann Jaromír

POPIS: Olej na lepence, rozměr 25 x 33 cm, signováno S.Hauptman. Věnování z roku 1932
O AUTOROVI: Narozen 22. 9. 1899 v Praze. Malíř, grafik. Studoval vysoké školení technické v Praze, akademii výtvarných umění v Mnichově u profesora Habermanna, akademii výtvarných umění... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narozen 22. 9. 1899 v Praze. Malíř, grafik. Studoval vysoké školení technické v Praze, akademii výtvarných umění v Mnichově u profesora Habermanna, akademii výtvarných umění v Düsseldorfu. Byl žákem malíře Josefa Ullmanna. Účastnil se čtyř výstav Vinohradských výtvarníků. V galerii Lutétia v Paříži vzdal cyklus leptů. Pracoval v oboru knižní grafiky a plakátů. Jako ilustrační kreslíř přispíval do různých pražských novin a pro pražská nakladatelství. (Tomanův slovník)
Vyvolávací cena: 800 Kč
Aktuální cena: 1 000 Kč
Číslo položky:5239