Pohled na Dubrovník
Pohled na Dubrovník
Pohled na Dubrovník
Pohled na Dubrovník
Pohled na Dubrovník
Pohled na Dubrovník
Pohled na Dubrovník
+ 2

Pohled na Dubrovník Písecký Josef (Liška).

POPIS: Olej na plátně, rozměr 85 x 120 cm, signováno vpravo dole Písecký. Obraz restaurován, přiložena restaurátorská zpráva s rozborem barev. Součástí aukce je 8 ks. přípravných skic k obrazu.
O AUTOROVI: Narodil se 21. 2. 1878 v Kroměříži a zemřel 14. 4. 1954 v Praze. Malíř moří a krajin v Praze. Učil se na soukromé škole Quastově v Písku, později mu byla učitelem sama příroda.... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 21. 2. 1878 v Kroměříži a zemřel 14. 4. 1954 v Praze. Malíř moří a krajin v Praze. Učil se na soukromé škole Quastově v Písku, později mu byla učitelem sama příroda. V letech 1901 - 1908 byl činný v Pištěkově divadle na Smíchově. Od roku 1908 často cestoval na Jadran a do Itálie, kde tvořil a studoval moře. Maloval také krajiny Táborska, Třeboňska, Šumavy, Krkonoš, Polabí, ale i pražské pohledy. V Praze pořádal souborné výstavy
Vyvolávací cena: 40 000 Kč
Aktuální cena: 124 000 Kč
Číslo položky:445749