Pohled na Klatovy Mracký František

POPIS: Olej na plátně, fixováno na lepence, rozměry: 44,5 x 56,5 cm
O AUTOROVI: Narozen 27. 1. 1900 na Vinohradech. Malíř krajinář, grafik a profesor v Klatovech. Žák umělecko průmyslové školy v Praze u prof. Schussera, Brunnera a Maška. Studijní cesty... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narozen 27. 1. 1900 na Vinohradech. Malíř krajinář, grafik a profesor v Klatovech. Žák umělecko průmyslové školy v Praze u prof. Schussera, Brunnera a Maška. Studijní cesty konal po Itálii, Francii a Jugoslávii. Zdomácněl na Klatovsku, kde žil přes dvacet let a s ním jeho krajinářství v Pošumaví, jež je jeho výtvarné povahy. Po olejomalbách z dřívějších let se věnoval důsledně akvarelu.
Vyvolávací cena: 2 800 Kč
Aktuální cena: 4 500 Kč
Číslo položky:15916