Portréty Kulhánek Oldřich

POPIS: Litografie, rozměry ve výřezu pasparty : 45 x 35 cm. Rámováno, zaskleno
O AUTOROVI: Narodil se 26.2. 1940 v Praze. Studoval na SOŠV v Praze a u prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze. V roce 1971 byl zatčen a uvězněn za hanobení představitelů spřátelených... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 26.2. 1940 v Praze. Studoval na SOŠV v Praze a u prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze. V roce 1971 byl zatčen a uvězněn za hanobení představitelů spřátelených socialistických států. V 80. letech vytvořil litografie, které byly inspirovány lidskou tváří a lidskýma rukama, dílem Georgie Orwella, dále to byly Klauniáda přiblblíků, Velká žranice, Úspěšné prase aj. Na počátku 90. let se rozdíl mezi volnou a užitou grafikou v jeho tvorbě stíral. Navrhl české bankovky a také cyklus Bláznivé peníze (Tunný Money), kde uplatňuje smysl pro humor. (Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Aktuální cena: 6 000 Kč
Číslo položky:11096