Postava Vašíček Vladimír

POPIS: Olej na papíře, rozměr ve výřezu 57 x 38 cm, zaskleno
O AUTOROVI: Narodil se 29.9.1919 v Mistříne u Kyjova a zemřel 29.8.2003 ve Svatobořicích. Studoval na Škole umění ve Zlíně u prof. R. Gajdoše, V. Hrocha, R. Wiesnera, J. Kousala a E.... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 29.9.1919 v Mistříne u Kyjova a zemřel 29.8.2003 ve Svatobořicích. Studoval na Škole umění ve Zlíně u prof. R. Gajdoše, V. Hrocha, R. Wiesnera, J. Kousala a E. Miléna. Ve studiu pokračoval na Akademii výtvarných umění u prof. Nechleby. Navštívil Rusko, Rakousko, Polsko, Francii. Celý život žil a tvořil ve Svatobořicích. Na začátku své tvorby byl ovlivněn expresí, fauvismem a kubismem. Od 60. let přešel k abstrakci. Jeho lyricko-expresivní oleje, akvarely, kvaše a kresby byly ovlivněny křesťanstvím. Inklinoval ke geometrické abstrakci, gestické malbě. Zabýval se i grafikou, v 70. letech byl činný i jako restaurátor sakrálních památek. (Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Aktuální cena: 7 100 Kč
Číslo položky:14532