Postavy v lese
Postavy v lese
Postavy v lese
Postavy v lese
Postavy v lese
Postavy v lese
+ 1

Postavy v lese Mařák Julius

POPIS: Olej na plátně, rozměr 21 x 29 cm, na zadní straně razítko : Umělecká pozůstalost Julia Mařáka, nesignováno, autorský rám
O AUTOROVI: Malíř, kreslíř, grafik krajinář. Narodil se 29. 3. 1832 v Litomyšli a zemřel 8. 10. 1899 v Praze. Studoval gymnázium a vyučoval se u Antonína Dvořáka. Podnikal cesty na Šumavu... zobrazit více >
O AUTOROVI: Malíř, kreslíř, grafik krajinář. Narodil se 29. 3. 1832 v Litomyšli a zemřel 8. 10. 1899 v Praze. Studoval gymnázium a vyučoval se u Antonína Dvořáka. Podnikal cesty na Šumavu a do Krkonoš, ze kterých si přivezl mnoho náčrtků a kreseb. Na pražské akademii se vyučoval u Maxe Haushofera. Poté odešel na akademii do Mnichova studovat krajinářskou malbu u prof. Leopolda Rottmanna. (Tomanův slovník)
Vyvolávací cena: 45 000 Kč
Aktuální cena: 50 000 Kč
Číslo položky:7869