Potok
Potok
Potok
Potok
Potok
Potok
+ 1

Potok Svoboda Jaro

POPIS: Olej na plátně, rozměr 71 x 80 cm, nerámováno
O AUTOROVI: Jaro (Jaroslav) Svoboda /1879‒ ?/ Narodil se v Rusku a prožil poměrně dobrodružný život. Vystudoval uměleckoprůmyslovou školu a Akademii v Praze. Věnoval se krajinomalbě.... zobrazit více >
O AUTOROVI: Jaro (Jaroslav) Svoboda /1879‒ ?/ Narodil se v Rusku a prožil poměrně dobrodružný život. Vystudoval uměleckoprůmyslovou školu a Akademii v Praze. Věnoval se krajinomalbě. Po úspěšném prodeji svých obrazů při konci studia se vydal pěšky do Marseille, odtud do Alžíru, kde studoval na malířské škole u prof. Léona Cauvy. Procestoval na kole celé severní pobřeží Alžíru a vydal se pouští na jih až do Biskry a Touggourtu. Procházel Atlas až do Oranu a do Evropy se vracel přes Španělsko. Studoval rok na polytechnice v Londýně a rok v Paříži. Řadu let pak strávil ve Francii, kde maloval v Normandii, na pobřeží Atlantického oceánu a v Pyrenejích. Po skončení první světové války se vrátil do Čech.
Vyvolávací cena: 1 200 Kč
Aktuální cena: 2 600 Kč
Číslo položky:7146