Předjaří Nedbal Václav

POPIS: Olej na překližce, nerámováno, rozměry: 30 x 34,5 cm
O AUTOROVI: Narozen 16.09.1881 Březové Hory (Příbram, Česko) - Zemřel 28.07.1953 v Praze Malíř a pedagog. Absolvent Uměleckoprůmyslové školy v Praze. Působil jako učitel kreslení v Březnici,... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narozen 16.09.1881 Březové Hory (Příbram, Česko) - Zemřel 28.07.1953 v Praze Malíř a pedagog. Absolvent Uměleckoprůmyslové školy v Praze. Působil jako učitel kreslení v Březnici, Rožmitále a v Praze. Dále pak jako školní inspektor v Praze a v l. 1928-1935 v Novém Městě nad Metují, kde ho umělecky inspiroval orlický kraj. Byl zapojen do Výtvarnické družiny v Praze, kde byl řadu let jednatelem a krátce i předsedou. - Maloval krajinu Orlických hor, pražské městské motivy, portréty, květiny i zátiší. Autor portrétů bývalých rektorů UK B. Hrozného a F. Slavíka.
Vyvolávací cena: 700 Kč
Aktuální cena: 1 700 Kč
Číslo položky:7761