Pro nevěstu z Velkej Molitor Otto

POPIS: Olej na plátně, signováno vpravo dole Otto Molitor, rozměry malby 84 x 165 cm, celkové rozměry s rámem 94,5 x 175,5 cm. Obraz s názvem "Pro nevěstu z Velkej" představuje krásné a sběratelsky cenné dílo profesora Otty Molitora. V této práci exceluje jeho schopnost zachytit barvy a atmosféru venkovského života. Velkoformátová olejomalba, zobrazující průvod hudebníků a krojovaných v zasněžené zimní vesnici, okouzlí pozorovatele bohatou figurální kompozicí, hrou světel a stínů a přesně zachycenou dobovou atmosférou folklorních a historických tradic.
O AUTOROVI: Otto Molitor Narodil se 2. 4. 1889 v Kyjově na Moravě Malíř, sochař a grafik. Již v útlém mládí se věnoval výtvarnému umění, nejdříve sochařství. Absolvoval uměleckoprůmyslovou... zobrazit více >
O AUTOROVI: Otto Molitor Narodil se 2. 4. 1889 v Kyjově na Moravě Malíř, sochař a grafik. Již v útlém mládí se věnoval výtvarnému umění, nejdříve sochařství. Absolvoval uměleckoprůmyslovou školu, pak speciálku profesora Ženíška na akademii výtvarných umění v Praze v letech 1910 – 1913. V průběhu života pobýval v Paříži, Holandsku, Belgii, Německu, Itálii, ale i Srbsku, kde byl profesorem kreslení. V řadách srbské armády byl zajat a stíhán pro velezradu rakouskými úřady. V roce 1919 vystavoval v Praze v Obecním domě souborně své malířské dílo. Jako profesor kreslení působil postupně v Hranicích, Lipníku a v Moravské Ostravě.
Vyvolávací cena: 144 000 Kč
Aktuální cena: 144 000 Kč
Nedražilo se
Číslo položky:19890
Žádné příhozy