Ptáček na bodláku Gruber Franz Xaver

POPIS: Olej na plátně, rozměry: 60,5 x 49 cm, rozměry včetně řezaného rámu: 90 x 80 cm, nesignováno
O AUTOROVI: Franz Xaver Gruber (29. září 1801 Vídeň; † 12. dubna 1862 Vídeň) byl rakouský malíř květin a žánrů. Přezdívalo se mu Distelgruber. Život a dílo: Franz Xaver Gruber byl v... zobrazit více >
O AUTOROVI: Franz Xaver Gruber (29. září 1801 Vídeň; † 12. dubna 1862 Vídeň) byl rakouský malíř květin a žánrů. Přezdívalo se mu Distelgruber. Život a dílo: Franz Xaver Gruber byl v 15 letech přijat jako student Akademie výtvarných umění . Již v roce 1822 obdržel Gundelovu cenu za malbu květin, poté byl učitelem kreslení na ústavu. Aby se dále vzdělával v botanice, účastnil se také přednášek Jacquina. Od roku 1835 byl profesorem na průmyslové škole a založil soukromou obecnou kreslířskou školu. V letech 1839 až 1859 vytvořil pro knížete Metternicha akvarelovou sbírku všech kamélií a pro císaře Ferdinanda I. akvarelem namaloval četné druhy orchidejí a palem. Jako modely mu posloužily rostliny v schönbrunnském palmovém domě . V pozdějších letech přeměnil své rostlinné portréty na krajiny a někdy přidal zvířata. Jeho Velké bodlákové zátiší s máky a motýly mělo úspěch na pařížské výstavě v roce 1855 a vytvořil několik jeho verzí. Odtud pochází jeho přezdívka Distelgruber.
Vyvolávací cena: 20 000 Kč
Aktuální cena: 50 000 Kč
Číslo položky:17010